Studio zdravého spánku

Proč matrace Magniflex?

Magniflex je světovým lídrem v oblasti zdravého spánku již přes 50 let. Soustředí se na odbornou konzultaci za účelem dokonalé spánkové regenerace. Kvalita zdravotních matrací a polštářů je podložena patentovanými materiály, zdravotními certifikáty a prodlouženou zárukou až 12 let.

  • Zdravý spánek
  • Tradice více než 50 let
  • Odborné konzultace
  • Patentované materiály
  • Zdravotní certifikáty
  • Prodloužená záruka

Jak vybrat matraci Magniflex  "SPUSTIT"

KATALOG MAGNIFLEX 

CENÍK MAGNIFLEX

PERDORMIRE

Značka PerDormire ( tzn. Pro spánek) dnes patří v oblasti moderní kultury spaní mezi nejvýznamnější výrobce matrací. Na trhu je přítomna od roku 1971 a prezentuje produkty v kolekcích matrací, roštů a polštářů. Používá nejnovější materiály speciálně vyvinuté renomovanými společnostmi. Zaručuje špičkovou kvalitu a vysoké užitné vlastnosti těchto výrobků.

Značka PerDormire přináší kolekci matrací vyrobených ze studených pěn, viskoelastických pěn - tzv. „líných“ a bio pěn.

Studená pěna

Matrace vyrobené ze studené pěny vynikají výbornou elasticitou, tvarovou stálostí a dlouhou životností. Studená pěna je charakteristická velkými póry, díky kterým dochází k dobré provzdušněnosti a odvodu tepla. Vzhledem k možnosti kombinovat různé tuhosti pěn, poskytuje dobrou oporu těla a páteře.

Viskoelastická pěna - „líná pěna“

Je to unikání typ polyuretanové pěny s otevřenou buněčnou strukturou, která mění svoji tvrdost v závislosti na teplotě. Pěna se při kontaktu s tělesným teplem pružně přizpůsobuje anatomii těla. To má zásadní vliv na kvalitu spánku, krevní oběh a zmírňuje bolesti zad. Matrace díky pomalému vracení se do původního stavu nevytváří protitlak a zabraňuje tak proleženinám. Tzv. líná pěna stabilizuje tělo v optimální poloze pro spaní, uživatel se během noci méně otáčí, což přispívá ke klidnému spánku.

Bio pěna

Matrace z bio pěny (studené i viskoelastické) jsou vyrobeny s využitím nejmodernějších materiálů na bázi přírodních produktů. Suroviny původně vyráběné z ropy jsou u Bio pěn nahrazeny surovinami z přírodních olejů. To má pozitivní dopad na ekologii a přináší více přírody do našich ložnic. Výhodou těchto přírodních olejů je vyšší elasticita matrací, tvarová stálost a výborné ortopedické vlastnosti.

Nová kolekce PerDormire je sestavena s ohledem na typ a druh pěn použitých při výrobě matrací. Kolekce matrací PerDormire, vyrobených podle nejnovějších technologií, splňují veškeré požadavky kladené na zdravý spánek, zajišťují ideální ortopedické vlastnosti – oporu těla a odpočinek pro páteř, svalstvo a přinášejí novou kulturu zdravého spaní.

Jak vybrat matraci PerDormire

1. TUHOST MATRACE

Patří mezi nejdůležitější aspekty při nákupu. Máme tendence vybírat podle tuhosti, na kterou jsme doma zvyklí. Správnou volbu tuhosti matrace ovlivňuje v nejvyšší míře váha člověka. Platí, že lidé s vyšší váhou by si měli vybírat matrace tvrdší, naopak lidé s nižší váhou si mohou vybírat z měkčích. Tuhost matrace se také odvíjí od způsobu spaní. Pokud spíme po větší část noci na boku, měli bychom zvolit měkčí, pokud na zádech nebo na břiše je vhodnější tvrdší.

2. MATERIÁL MATRACE

Katalog PerDormire nabízí celkem tři druhy pěn (studené pěny, viskoelastické pěny a bio pěny). Studené pěny vynikají vysokou elasticitou, tvarovou stálostí a dlouhou životností. Líné pěny přinášejí díky své konstrukci schopnost rozkládat tlak matrace na lidské tělo a tím výrazně redukují počet otáčení během spánku. Tento fakt má pozitivní vliv na stabilizaci těla při spánku, zmírňování bolestí zad a špičkovou kvalitu spánku. Bio pěny zase přinášejí více přírody do našich ložnic.

3. HMOTNOST ZÁKAZNÍKA

Při výběru matrace je potřeba přihlédnout k hmotnosti zákazníka. Jedním z možných vodítek je výška jádra matrace, která má přímou souvislost s nosností a životností matrace. Čím vyšší je jádro matrace, tím je zpravidla vyšší její nosnost. V našem katalogu jsou matrace opatřeny informací o své maximální nosnosti. Prosím, věnujte tomu pozornost.

4. VĚK ZÁKAZNÍKA

Kvalita spánku má podstatný význam pro všechny věkové kategorie zákazníků. Děti potřebují pro zdravý růst a vývoj spíše pevnější matraci se střední tvrdostí, u mladých lidí je zájem o tužší matrace a čím je člověk starší, měl by použít měkčí a elastičtější matrace.

5. POTAHOVÝ MATERIÁL

Potah je nedílnou součástí každé matrace a musí splňovat nejvyšší konfekční i hygienické standardy. Důležitým aspektem je zajištěn í optimální cirkulace vzduchu v matraci a vytvoření suchého a příjemného mikroklimatu v lůžku. PerDormire přináší světově známé potahové materiály, jako je například Coolmaxpro odvod vlhkosti z lůžka, Maglia Bamboo s důležitou antibakteriální aktivitou nebo Maglia Nanotex – nanotechnologie zabraňující absorpci vlhkosti do jádra. Každý potah matrací PerDormire nabízí unikátní vlastnost i, přičemž bližší charakteristiku hledejte v textu na produktové stránce matrace.

6. ZPŮSOB ULOŽENÍ MATRACE

Pro dosažení ortopedických vlastností matrace a optimální vzdušnosti je potřeba zvolit vhodnou podložku, nejlépe lamelový pevný či polohovatelný rošt. Kvalitu roštu zajišťuje počet lamel (standardem je 28 a více), kvalitní pouzdra lamel a samozřejmě kování roštů. Kolekce PerDormire nabízí jak pevné, tak polohovatelné rošty ve třech cenových úrovních.

7. CENA

Zásadním kritériem při volbě matrace by měla být kvalita a ne cena. Cena matrace roste úměrně s kvalitou. Při výběru matrací z viskoelastických pěn nebo bio pěn musíme počítat s vyšší částkou než v případě studených pěn, což je dáno konstrukcí a užitným i vlastnostmi.

Věříme, že tento stručný návod „Jak si vybírat správnou matraci?“ Vám pomůže zvolit si z naší kolekce matrací PerDormire tu pravou.

Rošty

Postelové rošty jsou neméně důležitou částí postele, a proto je nutné vybírat rošty kvalitní. Rošty ovlivňují vzdušnost Vaší postele a také její ortopedické vlastnosti. Nabízíme rošty pevné, segmentové, polohovací a motorové. Dále rošty větších rozměrů, tzv. XXL rošty nebo naopak rošty dětské.

Pevné rošty jsou historicky nejstarší a nedají se polohovat. Jsou poskládány z lamel. Lamely těchto roštů se uchycují do pouzder umělohmotných nebo kaučukových. To způsobuje, že rošty nevržou a nosnost postele je stabilní.

Segmentové rošty nejsou vyrobeny z lamel, ale nahrazeny tzv. křidélky, ledvinkami, talířky a dalšími segmenty. Tyto rošty jsou vhodné pro všechny matrace našeho sortimentu. Způsobují větší přiléhavost roštu k matraci.

Polohovací rošty jsou opět složeny z lamel. Tyto lamely se dají polohovat v úrovni hlavy a nohou nebo pouze hlavy. Tyto rošty mají více nastavitelných poloh. Polohovací rošty se opět uchycují do pouzder. Tyto rošty jsou velice oblíbené.

Motorové rošty si také získaly oblibu u našich zákazníků. Rozdělují se na jednomotorové a dvoumotorové, podle toho, kde mají motor zabudován. Jednomotorové rošty mají motor ve středu lůžka. Dvoumotorové rošty mají jeden motor u hlavy a druhý u nohou. Motorové rošty se dále dělí na drátové a bezdrátové. Drátové motorové rošty musí být během polohování napájeny v elektrice a při náhlém výpadku energie se většina z nich vrací do polohy vleže.

Se všemi druhy roštů máme bohaté zkušenosti a rádi Vám s jejich výběrem pomůžeme.

Přikrývky

Přikrývka je velice důležitou součástí příjemného spánku. Jedině pod přikrývkou správné teploty budete ráno odpočati a připraveni na další den. Každá přikrývka by se měla ráno protřepat, aby si zachovala tvar náplně a pružnost.

Většinu přikrývek lze prát v pračce, vždy ale musíte přesně dodržet návod a poté nechat přikrývku důkladně proschnout. Je důležité přikrývky prát pětkrát až šestkrát do roka, abychom zamezili vzniku roztočů a bakterií. Přikrývky, které prát nelze jsou proti roztočům a bakteriím imunní.

Přikrývky jsou většinou vyplňovány peřím nebo prachovým peřím, což umožňuje dobrou tepelnou izolaci. Tyto materiály na rozdíl od umělých vláken pohlcují vlhkost a mají mnohem delší životnost. Přikrývky z umělých vláken jsou vyplňovány dutými vlákny, silikonizovanými vlákny, kuličkovými vlákny a mikrovlákny. Umělá vlákna se považují za vhodná pro alergiky.

Přikrývky lze také rozdělit podle jejich telené izolace na letní přikrývky, přikrývky se střední hřejivostí neboli universální a vysoce hřejivé přikrývky.

Letní přikrývky jsou zhotoveny z materiálu, který odvádí pot z těla ještě rychleji. Jsou lehké a vzdušné.

Přikrývky se střední hřejivostí jsou určeny pro ty z Vás, kteří netrpíte zvýšenou potivostí nebo zimomřivostí. Jsou zhotoveny z bavlněných materiálů.

Vysoce hřejivé přikrývky jsou vyrobeny z hřejivých syntetických vláken a jsou určeny pro zimomřivé zákazníky.

S výběrem vhodné přikrývky Vám velice rádi pomůžeme na naší prodejně.

Polštáře

Polštáře dělíme do skupin podle toho, jak budeme polštáře využívat. Jsou to polštáře ložní, zdravotnické, dekorační, kojící, dětské, cestovní, apod.

Polštáře vytváří oporu naší hlavy a musí odolávat jejímu tlaku, aby se zachovala naše krční páteř v přirozeném stavu. Polštáře proto musí být zhotoveny z kvalitních materiálů. Nejčastěji to je líná pěna, bio líná pěna a soya. Polštáře jsou nejčastěji vyplňovány dutým vláknem, ovčím rounem, přírodním peřím nebo přírodní vlnou. Můžeme se také setkat s výplní pohankovými nebo špaldovými slupkami a EPS kuličkami. Zdravotnické polštáře se skládají z vrstev a to nejčastěji ze tří.

V dnešní době se většina polštářů vyrábí v designu se zipem. Je proto možné prát buď celý polštář, nebo pouze potah. Díky této variantě si také můžeme sami měnit vrstvu výplně v polštáři, jak Vám to právě vyhovuje.

Většina vyráběných polštářů jsou klasifikovány jako protialergické, vždy je ale třeba zhodnotit individuálně právě Vaši alergii a nechat si poradit zkušeným prodejcem.

Nesmíme opomenout také polštáře dekorační. Ty jsou v posledních letech velice oblíbené a žádané. Dalo by se také říct, že jsou právě na špici své oblíbenosti. Nechybí téměř v žádné domácnosti. Nabízíme je v různých velikostech, tvarech, barvách, materiálech, atd.

Prodejna Ústí n. Orlicí

Mírové náměstí 90, Ústí n. Orlicí

TEL: 739 015 892
MOBIL: 603 799 892

info@podlahy-herman.cz