Dřevěné podlahy

Pokud se rozhodnete, pořídit si dřevěnou podlahu do bytu, domu nebo kanceláře, musíte si dobře promyslet, co od ní očekáváte, jak bude zatěžována, atp.

Dřevěné podlahy se rozdělují do tří základních skupin a to podle toho, z jakého jsou materiálu a jakým způsobem se na zem pokládají.

První skupina nese název vícevrstvé dřevěné podlahy. Většinou se jedná o dvou nebo třívrstvé. Jejich výhodou je konstrukční výška a vyšší stabilita než u klasických vlysů.

Druhou skupinou jsou masivní prkna, která se vyrábí v různých délkách a nejčastějším materiálem je dubové dřevo. Tento druh dřevěných podlah se nakonec musí upravit tvrdým voskovým olejem.

Mezi poslední skupinu patří parkety a vlysy. Ty se vyrábějí v různých šířkách a rozměrech. Výhodou je snadnost položení podlahy a to, že je jen na Vás, v jakém vzoru ji položíte.

Dnešní doba vyžaduje originalitu a výjimečnost a proto jsou stále častěji vyhledávané také exotické dřevěné podlahy tvořené různými mozaikami a asymetrickými obrazci. Dřevěné podlahy jsou také ideální na rekonstrukci památkových objektů, jelikož uchovají původní vzhled. V posledních letech jsou také oblíbené tzv. terasové desky. Dřeviny na tyto podlahy pocházejí z tropických oblastí Asie a Ameriky. Podlahy z těchto dřevin se vyznačují vyšší odolností proti povětrnostním podmínkám.

Povrchová úprava dřevěných podlah je většinou lakem nebo speciálním olejem, proto se tyto podlahy dají při poškrábání zbrousit a znovu nalakovat. Na podlahy se používají dřeviny nejen evropské, ale i exotické.

Pokud si nejste s výběrem dřevěné podlahy jisti, obraťte se na nás. Náš vyškolený personál Vám poskytne veškeré informace a pomůže vybrat pro Vás nejvhodnější podlahu.

ESCO

Masivní dubové podlahy mají své neopakovatelné kouzlo. Díky široké nabídce, kdy si můžete sami vybrat tu svojí „ideální“ šířku i tloušťku prken a kombinaci z různými povrchy a barvami si vytvoříte u vás doma ten svůj „správný koutek přírody“ podle vašich snů a představ.

 

Vícevrstvé dřevěné dubové podlahy jsou v současnosti velmi používané . A to nejen kvůli tomu, že jsou vhodné na podlahové topení, ale také díky jejich stabilní konstrukci. Naše vícevrstvé dřevěné podlahy ESCO jsou absolutně nerozeznatelné od masivních dubových podlah, protože horní nášlapná vrstva se rozřezává právě z masivních dubových podlah a i u těchto dřevěných podlah platí ,že si můžete vybrat z velké nabídky povrchů a barev

CHATEAU                                                    BOHEMIA CHATEAU

   

Hladká podlaha                                            Hladká rustikální podlaha

KOLONIAL                                                   MORÁVIA KOLONIÁL                                             

   

Kartáčovaná podlaha                                  Kartáčovaná rustikální podlaha

PELGRIM                                                      KAREL IV.

   

Postaršená podlaha                                      Unikátní vzhled starobylé podlahy

HARFA                                                           ŠUMAVA

   

Katrovaná podlaha                                      Speciální kartáčovaná podlaha

SOFT TONE                                                  TRENDLINE

   

Jemná struktura                                          Podlaha tloušťky 12 mm

HARFA VINTAGE

Planet Parket

Nové dřevěné podlahy Planet Parket vyrobené z kvalitního a dobře rostlého českého a slovenského dubu, který je úžasnou dřevinou jedinečných vlastností. Dubové podlahy jsou nejen pohodlné a jednoduché na údržbu, ale také zárukou dlouhého užívání. Jsou vhodné na podlahové topení díky své stabilní dvouvrstvé konstrukci. Díky povrchové úpravě vysoce kvalitním olejovoskem NATURA WAX, lze použít i do vysoce namáhaných prostorů.

Prodejna Ústí n. Orlicí

Mírové náměstí 90, Ústí n. Orlicí

TEL: 739 015 892
MOBIL: 603 799 892

info@podlahy-herman.cz